Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie europeana
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie europeana

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine,sotul meu lucreaza pe teritoriul Austriei si am dori sa beneficiem de aceasta alocatiie europeana, mentionez ca avem doua fete: una in varsta de 13 ani cu grad de handicap foarte grav iar cealalta de 18anieleva in clasa a 12-a.Intrebarea mea este urmatoarea:in cazul meu mai trebuiesc completate si alte formulare pe langa e411 si e401? Are dreptul la aceasta alocatiie si fiica mea de 18 ani da ca este inca eleva si daca da pe ce perioada?
Alaturat va atasez un link dupa avocatnet, care va poate lamuri, in caz contrar dati dvs, cautare pe site, sigur veti gasi mai multe informatii.

www.avocatnet.ro/content/for...
va multumesc pentru link,sper sa ma ajute!